Android Telefonların Bilinmeyen Özellikleri

Android Bilinmeyen Özellikleri

1-IMEI Numarası

Android telefonlarda bulunan IMEI telefonunuzun kimlik numarası tek ve benzersizdir. Android telefonunuzun IMEI numarasını öğrenmek için telefonunuzun Arama Menüsünü açın ve *#06# kodunu yazdığınız zaman 15 haneden oluşan IMEI kodunu öğrenebilirsiniz. Bu numara eğer bir gün telefonunuz çalındığı zaman içindeki bilgilere kimse ulaşmasın diye telefonunuzu etkisiz hale getirmenize yardımcı olur.

2-Detaylı Telefon Durumu

Telefonunuzun detaylı Durumunu (Wifi Sinyali, Şarj Durumu, İşlemci) öğrenmek istiyorsanız bu işlemi yapmanız yeterlidir. Öncelikle telefonunuzun Arama Menüsünü açın ve *#*#4636#*#* kodunu yazdığınız zaman telefonunuzun detaylı olarak durumunu öğrenebilirsiniz.
3-Fabrika Ayarlarına Geri Dönme

Android telefonunuzu eğer fabrika ayarlarına hızlı bir şekilde geri dönmek istiyorsanız bu işlemi yapmanız yeterlidir. Telefonunuzun Arama Menüsünü açın ve *#*#7780#*#* kodunu yazdığınız zaman telefonunuz her şeyi silip fabrika ayarlarına geri dönecektir. Bu işlemi geri dönüşü yoktur.

Android Bilinmeyen Özellikleri

4-Sinyal Sembolünü Sayı Olarak Değiştirme

Eğer telefonunuzun sinyal gücünün ne kadar olduğunu daha net anlamak için bu özelliği kullanabilirsiniz. İlk olarak Arama Menüsünü açın ve *3001#12345# kodunu yazdığınız zaman telefonunuzun sinyal sembolü sayılar halinde göreceksiniz. Bu sayılarda -40 en iyi çekim gücü iken -140 en düşük çekin gücüdür.

5-Numara Gizleme

Android telefonunuzda eğer numaranızı gizlemek istiyorsanız arama menüsüne #31# kodunu yazarak numarasını gizli hale getirebilirsiniz.

6-Telefonunuzu Kapatma

Eğer telefonunuzun hızlı kapat istiyorsanız bu işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun Arama Menüsünü açın ve *#*#7594#*#* kodunu yazarak telefonunuzu komple kapatabilirsiniz.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir