Dünyada Az Bilinen Müzik Aletleri

Ana Sayfa Az Bilinen Dünyada Az Bilinen Müzik Aletleri

Az Bilinne Müzik Aletleri

1-American Fotoplayer

Az bilinen müzik aletleri ‘nden olan American Fotoplayer 1912’de üretilen Amerikan fotoplayer bir tür piyano’dur. O dönemlerdeki filmlerin bir çok ses efekti bu piyanoyla yapılmıştır ve bu yüzden adına Fotoplayer denilmiştir.

Az Bilinne Müzik Aletleri

2-Kontrabas Balalaika

Az bilinen müzik aletleri ‘nden olan Kontrabas Balalaika 17. yüzyılın sonlarında Rusya’da ortaya çıkmıştır ve bu aletin diğer telli enstrümanlar gibi olayıp üçgen bir yapısı vardır. Parmaklarla veya deri tellerle çalınan bu müzik aleti kaidenin üzerinde durur ve boyutları değişebilmektedir.

Az Bilinne Müzik Aletleri

3-Picasso Gitar

Picasso’nun eserinden esinlenerek tasarlanmıştır. Karmaşık boyutlardan oluşan gitarın dört boyun,iki ses deliği ve 42 dizgisi bulunmaktadır.
Az Bilinne Müzik Aletleri

4-Stylophone

Az bilinen müzik aletleri ‘nden biri olan Stylophone ilk defa tanıttığı zaman analog bir kalemle çalışan bir sentezleyicidir ve 1967 yılında icat edilmiştir. Müzik aleti denemese’de değişik sesleri vardır.

5-Glass Harmonica

Cam kaselerin veya  kadehlerin bir araya gelmesiyle oluşan bu müzik aleti armonika, kase organı yada hidrokristalofon isimleriyle de bilinmektedir. Bu alet camlara sürtünme yoluyla sesler üretmektedir.

6-Laser Harp

Synthesizer’e bağlı bir tür klavye gibi olan bu müzik aletinin çalışma prensibi  lazer demetlerine dokunularak programlanmış notaların seslendirilmesidir. Bu alet daha çok konserlerde şov yapmak için kullanılmaktadır.

7-Theremin veya Aetherphone

Önceleri aetherphone ismiyle bilinen ve daha sonra Rus mucit Leon Theremin’in adını alan bu müzik aleti elektronik müzik aletlerinin ilk örneklerinden biridir. Aleti çalan kişinin ellerini ve frekans kontrol osilatörlerinin konumunu algılayan bu aleti iki metal antenle ile kontrol edilmektedir.

8-Hang Drum

Az bilinen müzik aletleri ‘nden olan Hang Drum 2000 yılında İsveçli Feliz Rohner ve Sabina Scharer adlı kişiler tarafından üretilmeye başlanmıştır ve 2 yarım küreden oluşan bir alettir. Bu alet çok huzurlu bir ses çıkartmaktadır.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...