Ana Sayfa Az Bilinen Dünyada Çok Az Bilinen Bitkiler

Dünyada Çok Az Bilinen Bitkiler

Dünyada az bilinen

1-Çinli Siyah Yarasa Çiçeği

Az bilinen cinli siyah yarasa çiçeği sıcak iklimleri seven ve soğuk havalarda iç mekana alınması gereken bir bitki türüdür. Hem iç hemde dış mekanlarda yetişebilen bu bitkiler 25 ile 30 cm büyüklüğünde olan bu bitkiler 70 cm kadar uzamaktadır.

Az Bilinen

2-Kanayan Diş Mantarı

Çilekler ve Krema olarak da bilinen bu mantar ismini yüzeyinden salgıladığı kan kırmızısı salgıdan alıyor. Bu mantarlar zehirli değillerdir ama aşırı acı olmalarından dolayı yenilmezler.
Dünyada az bilinen

3-Deniz anemonu mantarı

Az bilinen deniz anemonu mantarı kötü kokusu ve benzersiz anemon şekli ile bilinir. Otlakta ve bahçelerde bulunan beyaz çubukta kahverengimsi sümük kaplı kırmızı yıldız şeklindedir.  Sıvısı ile sinekleri böcekleri çekip üremesini sağlar.

4-Bebek Gözü Bitkisi

Bu bitki kukla gözü olarak’ta bilinmektedir. Bir çubuğun etrafında birçok göz dizilmiş şeklindedir ve bu gözler etrafını izliyormuş hissiyatı vermektedir. Bebek gözü bitkisi kardiyojenik içerir ve üstünde bulunan göz gibi meyvelerin yendiği zaman kalp kaslarını sakinleştirir ve kalp kasını zayıflatarak kalbi çalışmaz hale getirir.

5-Buddha’nın Eli

Hoş kokulu ve turunçgiller türünden olan bir meyvedir. Genelde evlerde oda kokusu olarak da kullanılır. Yemeği ve reçeli’de yapılmaktadır. Asit bakımından çok zengindir. İnsan eline benzerliğinden dolayı Buda’nın Eli isimi almıştır.

6-Böcekyiyen Güneş Gülü

5 ile 10 cm arasında boyları olan ve dünyada pek çok bölgede kendiliğinden yetişen bir meyvedir. Genelde bitkisel gıda takviyeli besinlerde kullanılan Güneş Gülü sporcular ve vücut direnci düşük insanlar tarafından tercih edilmektedir.

7-Kanlı Tahta Ağacı

Az bilinen kanlı tahta ağcı kesildiği zaman ya da gövdesine herhangi bir darbe aldığı zaman kırmızı renkli bir sıvı akıtır. Hint Okyanusu kıyısında bulunan bir ağaçtır. Akan kırmızı renkli sıvının bir damlası 3 tam elmadan daha fazla antioksidan içermektedir. Bu sıvı bin bir derdin devası olarak bilinmektedir.

8-Yahudi Kulağı

Çok sık rastlanan bir tür kara mantar çeşididir ve zehirli bir mantardır. Genelde yaşlı ağaçlarda yetişir. Bu mantarlar zamanında Naziler tarafından propoganda için kullanılmıştır.

9-Hydnora Africana

Afrika kıtasında yetişen et renginde olan bir bitki türüdür. Salgıladığı sıvıyla etrafına hayvan dışkısına benzer bir koku yayar ve bu yaydığı kokuyu alan böcek ve sineklerin içine çekip yer.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Sıra dışı 10 Hayvan ‘ın Bilinmeyen Özellikleri

1- Sivrisinek Sıra dışı 10 hayvan 'dan birisi sivrisinektir. Dünyada en çok insan ölümüne yol açan sinek türüdür. Günümüzde en çok Afrika'daki sivrisinek türleri sıtma...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...