Dünyada Çok Az Bilinen Bitkiler

Ana Sayfa Az Bilinen Dünyada Çok Az Bilinen Bitkiler

Dünyada az bilinen

1-Çinli Siyah Yarasa Çiçeği

Az bilinen cinli siyah yarasa çiçeği sıcak iklimleri seven ve soğuk havalarda iç mekana alınması gereken bir bitki türüdür. Hem iç hemde dış mekanlarda yetişebilen bu bitkiler 25 ile 30 cm büyüklüğünde olan bu bitkiler 70 cm kadar uzamaktadır.

Az Bilinen

2-Kanayan Diş Mantarı

Çilekler ve Krema olarak da bilinen bu mantar ismini yüzeyinden salgıladığı kan kırmızısı salgıdan alıyor. Bu mantarlar zehirli değillerdir ama aşırı acı olmalarından dolayı yenilmezler.
Dünyada az bilinen

3-Deniz anemonu mantarı

Az bilinen deniz anemonu mantarı kötü kokusu ve benzersiz anemon şekli ile bilinir. Otlakta ve bahçelerde bulunan beyaz çubukta kahverengimsi sümük kaplı kırmızı yıldız şeklindedir.  Sıvısı ile sinekleri böcekleri çekip üremesini sağlar.

4-Bebek Gözü Bitkisi

Bu bitki kukla gözü olarak’ta bilinmektedir. Bir çubuğun etrafında birçok göz dizilmiş şeklindedir ve bu gözler etrafını izliyormuş hissiyatı vermektedir. Bebek gözü bitkisi kardiyojenik içerir ve üstünde bulunan göz gibi meyvelerin yendiği zaman kalp kaslarını sakinleştirir ve kalp kasını zayıflatarak kalbi çalışmaz hale getirir.

5-Buddha’nın Eli

Hoş kokulu ve turunçgiller türünden olan bir meyvedir. Genelde evlerde oda kokusu olarak da kullanılır. Yemeği ve reçeli’de yapılmaktadır. Asit bakımından çok zengindir. İnsan eline benzerliğinden dolayı Buda’nın Eli isimi almıştır.

6-Böcekyiyen Güneş Gülü

5 ile 10 cm arasında boyları olan ve dünyada pek çok bölgede kendiliğinden yetişen bir meyvedir. Genelde bitkisel gıda takviyeli besinlerde kullanılan Güneş Gülü sporcular ve vücut direnci düşük insanlar tarafından tercih edilmektedir.

7-Kanlı Tahta Ağacı

Az bilinen kanlı tahta ağcı kesildiği zaman ya da gövdesine herhangi bir darbe aldığı zaman kırmızı renkli bir sıvı akıtır. Hint Okyanusu kıyısında bulunan bir ağaçtır. Akan kırmızı renkli sıvının bir damlası 3 tam elmadan daha fazla antioksidan içermektedir. Bu sıvı bin bir derdin devası olarak bilinmektedir.

8-Yahudi Kulağı

Çok sık rastlanan bir tür kara mantar çeşididir ve zehirli bir mantardır. Genelde yaşlı ağaçlarda yetişir. Bu mantarlar zamanında Naziler tarafından propoganda için kullanılmıştır.

9-Hydnora Africana

Afrika kıtasında yetişen et renginde olan bir bitki türüdür. Salgıladığı sıvıyla etrafına hayvan dışkısına benzer bir koku yayar ve bu yaydığı kokuyu alan böcek ve sineklerin içine çekip yer.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Honda Civic Bilinmeyen Özellikleri

1-Gizli Menü Honda Civic 'in gizli menüsünü bu işlem ile açabilirsiniz. Aracınızın gizli menüsünü açmak için teybinizin Ekran Parlaklığı Tuşu - Güç Tuşu ve Menü...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Fiat Egea Bilinmeyen Özellikleri

1-Otomatik Kapı Kilidi Fiat Egea 'nın bu özelliği ile aracınız hareket ettiği zaman kapıları otomatik kilitleyebilir ve durduğu zaman kapıları otomatik açabilirsiniz. Bu özellik için...

Opel Astra Bilinmeyen Özellikleri

1-Eve Giriş Aydınlatması Opel Astra 'da bu özelliği yaparak akşamları önünüzü aydınlatarak rahatça evinize giriş yapabilirsiniz. Bu özellik için arabadan inerken bir kere selektör ışıklarını...

Volkswagen Polo Bilinmeyen Özellikleri

1-Anahtarla Cam Açma/Kapama Volkswagen Polo 'da eğer arabanızdan çıktığınız zaman camlarınızı açık unuttuysanız arabanızın kilitleme tuşuna 3 saniyeden fazla bastığınız zaman camlarınız otomatik olarak kapanacaktır....