Dünyada En Az Bilinen Spor Dalları

Ana Sayfa Az Bilinen Dünyada En Az Bilinen Spor Dalları

 

Az Bilinen Spor Dalları

1-Su Altı Rugby

Az bilinen spor dalları ‘ndan biridir ve Ana vatanı Pelotadır. Belirli tarihlerde (1924, 1968 , 1992) gösteri sporu olarak olimpiyatlarda oynanan bir spor dalıdır. Rakete benzeyen el tahtalarının bileklere bağlanması ve topun bu tahtalar ile duvara şiddetli şekilde gönderilmesi ile oynanan bir oyundur. Rakiplerin duvarlardan seken topa vurmamasıyla sayı kazanılan bir spordur.

Az Bilinen Spor Dalları

2-Bowls

Ana vatanı İngiltere olan Bowls oyunu fazla hareket gerektirmeyen bir oyun olduğu için ileri yaşlardaki sporseverlerin de oynayabileceği bir spor dalıdır. Yanlarından basık olan topların hedefe en yakın şekilde gönderilmesini amaçlanan bir oyundur.
Az Bilinen Spor Dalları

3-Korfball

Dünyada en az bilinen spor dalları ‘ndan biridir ve ana vatanı Hollandadır.1993’ten sonra dünya genelinde tanınmaya başlamıştır. 8 kişilik takımlardan oluşan bu sporda oyuncular 4 kadın ve 4 erkekten oluşmaktadır. Oynanışı  basketbola benzeyen ve potalar yerine sepetlerin olduğu bir oyun dalıdır.

4-Bocce

Dünyada en az bilinen spor dalları ‘ndan biridir ve kökeninin Anadolu’ya dayanmaktadır. Bu oyunundaki amaç attığınız topların hedefteki topa daha yakın olmasını sağlamaktır. Hedefteki topa daha yakın olarak atan her top için bir puan kazanır. 15 puan alan oyunu kazanır. Eğer rakibin topu hedefteki topa daha rakip topu vurmak için de atış yapılabilen bir oyun dalıdır.

5-Netball

Yedişer kişiden olur ve fileli çembere zıplayıp sayı atmayı hedefleyen bir spordur. Bu oyunun amacı fileli çemberde topu karşı taraftan daha çok atmaktır. Oyuncular topla koşamazlar ve topu çeşitli şekillerde süremezler.

6-Hemsball

Türkiye Cumhuriyeti Resmi Spor Branşı olan spor dalıdır. Bu oyunu oynarken topu tutabilmek ve servis atabilmek çok önemlidir. Mükemmel el-göz-ayak koordinasyon, yüksek odaklanma ve konsantrasyona sahip olmak gerekir.

7-Disk Golfü

Frizbi golfü olarak da bilinir. Normal golf kurallarına göre oynanan bir Amerikan sporudur. Golf’ten farklı olarak yuvarlak disklerin sepet veya direk gibi hedeflere ulaştırılmasıdır.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...