Dünyada En Az Bilinen Spor Dalları

Ana Sayfa Az Bilinen Dünyada En Az Bilinen Spor Dalları

 

Az Bilinen Spor Dalları

1-Su Altı Rugby

Az bilinen spor dalları ‘ndan biridir ve Ana vatanı Pelotadır. Belirli tarihlerde (1924, 1968 , 1992) gösteri sporu olarak olimpiyatlarda oynanan bir spor dalıdır. Rakete benzeyen el tahtalarının bileklere bağlanması ve topun bu tahtalar ile duvara şiddetli şekilde gönderilmesi ile oynanan bir oyundur. Rakiplerin duvarlardan seken topa vurmamasıyla sayı kazanılan bir spordur.

Az Bilinen Spor Dalları

2-Bowls

Ana vatanı İngiltere olan Bowls oyunu fazla hareket gerektirmeyen bir oyun olduğu için ileri yaşlardaki sporseverlerin de oynayabileceği bir spor dalıdır. Yanlarından basık olan topların hedefe en yakın şekilde gönderilmesini amaçlanan bir oyundur.
Az Bilinen Spor Dalları

3-Korfball

Dünyada en az bilinen spor dalları ‘ndan biridir ve ana vatanı Hollandadır.1993’ten sonra dünya genelinde tanınmaya başlamıştır. 8 kişilik takımlardan oluşan bu sporda oyuncular 4 kadın ve 4 erkekten oluşmaktadır. Oynanışı  basketbola benzeyen ve potalar yerine sepetlerin olduğu bir oyun dalıdır.

4-Bocce

Dünyada en az bilinen spor dalları ‘ndan biridir ve kökeninin Anadolu’ya dayanmaktadır. Bu oyunundaki amaç attığınız topların hedefteki topa daha yakın olmasını sağlamaktır. Hedefteki topa daha yakın olarak atan her top için bir puan kazanır. 15 puan alan oyunu kazanır. Eğer rakibin topu hedefteki topa daha rakip topu vurmak için de atış yapılabilen bir oyun dalıdır.

5-Netball

Yedişer kişiden olur ve fileli çembere zıplayıp sayı atmayı hedefleyen bir spordur. Bu oyunun amacı fileli çemberde topu karşı taraftan daha çok atmaktır. Oyuncular topla koşamazlar ve topu çeşitli şekillerde süremezler.

6-Hemsball

Türkiye Cumhuriyeti Resmi Spor Branşı olan spor dalıdır. Bu oyunu oynarken topu tutabilmek ve servis atabilmek çok önemlidir. Mükemmel el-göz-ayak koordinasyon, yüksek odaklanma ve konsantrasyona sahip olmak gerekir.

7-Disk Golfü

Frizbi golfü olarak da bilinir. Normal golf kurallarına göre oynanan bir Amerikan sporudur. Golf’ten farklı olarak yuvarlak disklerin sepet veya direk gibi hedeflere ulaştırılmasıdır.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Honda Civic Bilinmeyen Özellikleri

1-Gizli Menü Honda Civic 'in gizli menüsünü bu işlem ile açabilirsiniz. Aracınızın gizli menüsünü açmak için teybinizin Ekran Parlaklığı Tuşu - Güç Tuşu ve Menü...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Fiat Egea Bilinmeyen Özellikleri

1-Otomatik Kapı Kilidi Fiat Egea 'nın bu özelliği ile aracınız hareket ettiği zaman kapıları otomatik kilitleyebilir ve durduğu zaman kapıları otomatik açabilirsiniz. Bu özellik için...

Opel Astra Bilinmeyen Özellikleri

1-Eve Giriş Aydınlatması Opel Astra 'da bu özelliği yaparak akşamları önünüzü aydınlatarak rahatça evinize giriş yapabilirsiniz. Bu özellik için arabadan inerken bir kere selektör ışıklarını...

Volkswagen Polo Bilinmeyen Özellikleri

1-Anahtarla Cam Açma/Kapama Volkswagen Polo 'da eğer arabanızdan çıktığınız zaman camlarınızı açık unuttuysanız arabanızın kilitleme tuşuna 3 saniyeden fazla bastığınız zaman camlarınız otomatik olarak kapanacaktır....