Gömlekten Leke Nasıl Çıkar

Ana Sayfa Günlük Hayat Gömlekten Leke Nasıl Çıkar

Gömlekten leke

1-Kururmuş Çay Lekesi

Gömlekten kuru çay lekesini bu işlem ile kolayca çıkartabilirsiniz. Öncelikle gömleği ılık suda 15-20 dakika kadar bekletin ve gölek suda beklerken lekenin büyüklüğüne göre karbonatı bir kaseye alın. Karbonatın üzerine yavaş yavaş su ekleyerek karışımı macun kıvamına getirin. Kıvam alan karışımı bekletip çıkardığınız gömleğin lekeli bölgesine hafifçe ovarak yaydırın. Kumaşına zarar vermeyecek şekilde temizleyin ve lekeli bölgeyi bol ve soğuk suyla karışımdan tamamen arındırın. En son olarak talimatlarına uygun olarak çamaşır makinesinde gömleği yıkayın.

2-Tükenmez Kalem / Mürekkep Lekesi

Top şeklinde bir pamuk alın ve oje çıkarıcının (doğal oje çıkarıcı ürünler kullanmayı tercih ediniz) içine bandırın. Lekenin bulunduğu bölgeyi bu pamuk yardımı ile silin ve sabunlu su yardımı ile yıkayın.
3-Yağ Lekesi

Gömlekten yağ lekesini çıkarmak için lekenin üzerine yağ çözücü içeren deterjan sürün ve temiz bez ile dairesel hareketlerle ovalayın ve bu şekilde 15 dakika bekletin. Bu beklemenin ardından gömleğinizi normal yıkama koşullarında yıkayınız ve havayla teması olacak şekilde kurumaya bırakın.

Gömlekten leke

4-Kan Lekesi

İlk olarak lekenin üzerinde kalmış kan lekesini bir kaşık gibi cisimle kazıyın. Lekeyi soğuk suda ıslatın. Daha sonra çamaşır suyu içermeyen deterjanı bir beze dökün ve lekeyi ovun. Biraz zamandan soran yada leke kaybolduktan sonra Giysiyi soğuk suda durulayın ve daha sonra normal bir şekilde yıkayın.

5-Fondöten Lekesi

Gömleğe dökülen fondöten lekesini çıkarmak için lekenin olduğu alana bir miktar beyaz sirke dökün ve ardından bir fırça yardımıyla lekeyi dağıtmayacak şekilde fırçalayın. En son olarak gömleğin yıkama talimatlarına göre yıkayın.

6-Ruj Lekesi

Ruj lekesi olan gömlek yıkanmadan önce elde bulaşık deterjanı kullanılarak ovalan malıdır. Ovalama işlemi bitirilen gömlek makineye atılır ve uzun yıkamada yıkanır. Bu yöntem lekeyi temizlemekte başarılı olacaktır.

Gömlekten leke

7-Salça Lekesi

Gömleğinize salça lekesi döküldüğü zaman kıyafetinizi hemen çıkarın ve lekenin üzerine biraz bulaşık deterjanı dökün ve 5 dakika bekletin. En son olarak ılık suyla sadece lekeli bölgeyi çamaşır yıkar gibi çitleyip yıkayın.

Gömleğinize dökülen leke ‘lere çözümümüz bu kadar.Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...