iOS 13 Bilinmeyen Özellikleri

iOS 13 Bilinmeyen Özellikleri

1-Karanlık Mod

iOS 13 özelliklerinden biri olan karanlık modu bildirim merkezinde bulunan ikon ile açıp kapatabilirsiniz.

Veya karanlık mod özelliğini Ayarlar -> Ekran ve Parlaklık menüsünden açabilir, kapatabilir yada otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.
2-Yeni Duvar Kağıtları

iOS 13 ile beraber gelen duvar kağıtlarını Ayarlar -> Duvar Kağıtları -> Yeni Duvar Kağıdı Seç menüsünde Hareketli, Hareketsiz ve Live olmak üzere 3 farklı mod’tan birini seçerek istediğiniz duvar kağıdını ayarlayabilirsiniz.

3-Konum Erişimi

iOS 13 ‘ün bu özelliği ile istediğiniz uygulamalara konum erişimi verebilir yada kaldırabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Gizlilik -> Konum Servisleri menüsüne gelin ve buradan istediğiniz uygulamanın konum erişimini kapayabilir yada açabilirsiniz.

Bu yazılım ile beraber eğer bluetooth üzerinden bir bir yazılım sizin konumunu tespit etmek istediği zaman sizi uyaracaktır.

iOS 13 Bilinmeyen Özellikleri

4-360 Harita

iOS 13 ‘le değişen harita uygulamasında artık Google Haritalarda bulunan 360 görünüm özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik için Harita Uygulamasında bir şehre mümkün olduğunca yakınlaşın ve sağ tarafta çıkan Dürbün ikonuna basmanız yeterli olacaktır. 360 görünümde ilerlemek için harita kısmında parmağınızı sürüklemeniz yeterlidir.

5-Kes-Yapıştır

iOS 13’ün bu özelliği kesme ve yapıştırma işlemini kolaylaştırmaktadır. Bu özellik için bir metinde kesmek istediğiniz yeri seçin. Daha sonra 3 parmağınızı ekranda sağ tarafa sürüklediğiniz zaman kesme sol tarafa sürüklediğiniz zaman yapıştırma işlemi yapacaktır.

iOS 13 Bilinmeyen Özellikleri

6-Apple Store

iOS 13 yazılımda değişen Apple Store’da artık yeni bir arayüz bulunmakta. Bu ara yüzde yazılımlar farklı bir şekilde karşınıza gelecektir. Apple Store’un alt menülerinde Arcade adı verilen yeni bir menü bulunmaktadır. Bu menüde ilk 1 Ay ücretsiz daha sonra her ay 35₺ olmak üzre ücret ödeyerek bu menüde bulunan oyunları sınırsız bir şekilde oynayabilirsiniz. (Arcade menüsündeki oyunları xbox gibi oyun kollarıyla’da oynayabilirsiniz.)
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir