iPhone Bilinmeyen Özellikleri

Ana Sayfa Telefon iPhone Bilinmeyen Özellikleri

iPhone 6s Bilinmeyen Özellikleri iPhone Bilinmeyen Özellikleri 2018

1-Müzik Zamanlayıcısı

iPhone Bilinmeyen özelliklerinden biri olan müzik zamanlayıcısı geceleri yatarken müzik dinleyerek uyuyanlar için bu özellik belli bir zaman sonra müziği otomatik olarak kapatacaktır. Bunu ayarlamak için Saat -> Sayaç kısmına gelin ve burada istediğiniz bir zaman ayarlayın. Daha sonra Sayaç Bitince kısmına gelin ve burada çalmayı durdur seçeneğini işaretleyin. En son olarak başlat tuşuna basın.

2-Flaş ile Bildirim

Telefonunuzu  duymuyorsanız yada sesiz’de iken normal aramalar’da ve bildirimlerde telefonunuz’un flaşı yanıp sönerek sizi bilgilendirecektir. Bu özelliği yapmak için Ayarlar -> Genel -> Erişebilirlik -> Uyarılar İçin LED Flaş seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.
3-Etrafınızda Uçan Uçaklar

iPhone’da bu işlem için siri’ye (üzerimdeki uçaklar) yada (üzerimden hangi uçaklar geçiyor) diye seslendiğiniz zaman uçakların uçuş numarası,  Yükseklikleri ve Açılarını öğrenebilirsiniz.

iPhone 7 iPhone Bilinmeyen Özellikleri 2018

4-Ram Temizleme İşlemi

Bu özellik için telefonunuzun güç tuşuna kapatma ekranı gelene kadar basılı tutun. Bu telefonu kapatma erkanda Home Tuşuna (iPhone tuşu) ana ekrana dönünceye kadar uzun bir süre basarsan ve Ram temizleme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

5-Telefonunu Su Terazisi Olarak Kullanma

iPhone’da bu özellik  için telefonun pusulasını açın ve ekranı sağa doğru kaydırdığınızda telefonunuzu su terazisi olarak kullanabilirsiniz. Bu ekrandaki 2 yuvarlak daire üst üste geldiği zaman zemin düz demektir.

6-Hızlı Silme / Geri Alma

iPhone’da yanlış yazdığınız yazıyı telefonunuzu sağa solo sallayarak hızlı bir şekilde silebilirsiniz. Yada bir şeyi yanlışlıkla sildiyseniz yine telefonunuzu sallayarak silinen şeyi geri alabilirsiniz.

iPhone 7 iPhone Bilinmeyen Özellikleri 2018

7-Ön Bellek Temizleme

iPhone Bilinmeyen özelliklerinden biri olan ön bellek temizleme özelliği için App Store , Müzik , Game Center gibi bir uygulama açmanız gerekir. Bu uygulamaların altında bulunan ikonlardan birine 10 kez ardı ardına basarsanız telefonunuzun Ön Belleği temizlenecektir. Bu işlem telefonunuzun biraz daha hızlı çalışmasını sağlayabilir.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...