Klavye Özellikleri

Klavye

1-Büyüteç Özelliği

Klavye ‘nizde bulunan bu özellik size ufak olan yazıları okuyabilirsiniz. Klavyen izde bulunan windows tuşu + Arıt (+) tuşlarına basın.Bu işlem ekranınızı yaklaştıracaktır ve fare ile de ekranınızda gez inebilirsiniz. Bu işlemde sonrasında ekranınızı dahada yaklaştırmak yada uçuklaştırmak istiyorsanız tekrardan  Windows ile artı(+) yada eksi(-) tuşları ile ekranınızı yaklaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.
2-Oturum Kilitleme

Bu özellikle ile oturumunuzu kızlı bir şekilde kilitleyebilirsiniz ve bu işlemde açık olan sayfalarınız kapanmaz. Klavyede bulunan Windows tuşu + L tuşlarına bastığınız zaman oturumunuz hemen kilitlenecektir ve tekrardan oturumunuzu açtığınız zaman açık olan pencereleriniz aynı şekilde duracaktır yani kapanmayacaktır.

Klavye

3-Hızlı Masaüstüne Açma

Klavyenizin bu özelliği size hızlı bir şekilde bütün pencerelerinizi küçülterek bilgisayarınızın masaüstüne ulaşabilirsiniz.Klavye ‘de bulunan windows tuşu + M tuşlarına bastığınız zaman bütün açılır pencerenizi küçültür ve bilgisayarınızın masa üstünü ulaşmanızı sağlar.

4-Fonksiyon Tuşları(F yuşları)

Klavye ‘nizde bulunan fonksiyon tuşları işlerinizi çok fazla kolaylaştırabilir.

  • Windows + F1 =Yardım ve destek menüsü
  • Ctrl +F2 = Belgeleri ön izleme
  • Shift +F3 = Seçili yazıyı büyük harfle yazar
  • Alt +F4 = Açık programı kapatma
  • F5 = Açık olan internet sayfasını yeniler
  • F12 = Farkılı kaydet menüsü

Klavye

5-Pencerelere Rahat Ulaşma

Klavye ‘nizde bulunan bu özellikle açık olan pencereleri görebilirsiniz.Windows tuşu + T tuşlarına bastığınız zaman bu alt araç çubuğunda açık olan pencerelerinizi görmenizi sağlamaktadır.

6-Windows 8 Araç Çubuğu Kontrolü

Windows 8 de bulunan araç çubuğunu klavye ‘nizde bulunan Windows + C tuşu ile araç çubuğunu istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

7-Hızlı Bilgisayarım Penceresi

Klavyen izde bulunan Windows tuşu + E tuşlarına bastığınız zaman bilgisayarım penceresi karşınıza çıkar ve işlerinizi daha kolay yapmanızı sağlar.
Klavye ‘nin bütün özellikleri bu kadar.Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir