macOS Bilinmeyen Özellikleri

Ana Sayfa Yazılım macOS Bilinmeyen Özellikleri

macOS

1- İstenilen Yerin Ekran Görüntüsünü Alma

macOs ‘da büyük bir alanın istediğiniz yerinin fotoğrafını ekran görüntüsü olarak alıp normal fotoğrafa çevirebilirsiniz.

Bu işlem için Command + Shift + 4 tuşlarına bastığınız zaman fare ikonu kırpma ikonuna döner ve fareniz’in sol tuşu ile seçtiğiniz alanı ekran görüntüsü olarak alır.
2- Dosya Gruplandırma

Eğer bilgisayarınızın masa üstünde çok fazla dosya varsa bunları daha kolay bir şekilde dosya halinde düzenleyebilirsiniz. Gruplandırmak istediğiniz  dosyaları seçin ve fareniz’de sağ tık yapın Seçime Bağlı Yeni Klasör seçeneğini seçtiğiniz zaman seçmiş oldugunuz dosyaları tek bir gurup altında toplayacaktır.

macOS

3- Dock Gizleme

macOS ‘da bulunan dock işinizi yapmanızı engelliyorsa veya görmek istemiyorsanız bu işlem ile gizleyebilirsiniz. Command + Option + D tuşlarına bastığınız zaman dock gizlenecektir.Eğer yeniden görünür hale getirmek istiyorsanız aynı işlemi tekrar ederek yapabilirsiniz.

4- Tarayıcı Sekmeleri Arasında Geçiş

Bu işlem ile Mac ‘de bulunan tarayıcıda sekmeler arası hızlı geçiş yapabilirsiniz. Control + Tab tuşlarına bastığınız zaman tarayıcı sekmenlerinde hızlı geçiş yapabilirsiniz.

5- Expose Yavaşlatma

OS X’den daha eski bir sürümüne sahipseniz Expose’yi yavaş çalışmaya ayarlayabilirsiniz. Expose tuşu + (F9, F10 veya F11) + Shift tuşunu basılı tutun. Bu kombinasyonu daha yavaş pencere değiştirmekte kullanabilirsiniz.

macOS

6- Hızlı Sekmeler Arası Geçiş

Eğer arka çok fazla uygulama ile çalışıyorsanız bu işlem işinizi kolaylaştırabilir.

Command + Tab  tuşları ile Uygulamalar arası hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Command + Q tuşu ile uygulamaları daha hızlı kapatabilirsiniz.

Command + H tuşu ile uygulamayı simge durumuna getirebilirsiniz.

7-Ekran Rengini Tersine Çevirme

Eğer eski sürümü kullanıyorsanız bu işlem ile ekran renklerini tersine çevirebilirsiniz.  Command + Option + Control + 8 tuşlarına bastığınız zaman kolayca renkleri değiştirebilir yada eski haline getirebilirsiniz. Bu özellik aslında ilk başta Göreme Engellilere yardı olmak için yapılmıştır.

macOS

8-Uygulamayı Zorla Kapatma

Option + Commant + Esc tuşlarına bastığını zaman çıkmayı zorla penceresinden uygulamayı seçip Preview (çıkmayı zorla) seçeneğini seçtiğiniz zaman uygulama kapanacaktır. Veya ekranın sol üst köşesinde bulunan Apple Menüsünden çıkmayı zorla seçeneğinide seçebilirsiniz.
macOS işletim sistemin’in şimdilik bütün özellikleri bu kadar.Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Honda Civic Bilinmeyen Özellikleri

1-Gizli Menü Honda Civic 'in gizli menüsünü bu işlem ile açabilirsiniz. Aracınızın gizli menüsünü açmak için teybinizin Ekran Parlaklığı Tuşu - Güç Tuşu ve Menü...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Fiat Egea Bilinmeyen Özellikleri

1-Otomatik Kapı Kilidi Fiat Egea 'nın bu özelliği ile aracınız hareket ettiği zaman kapıları otomatik kilitleyebilir ve durduğu zaman kapıları otomatik açabilirsiniz. Bu özellik için...

Opel Astra Bilinmeyen Özellikleri

1-Eve Giriş Aydınlatması Opel Astra 'da bu özelliği yaparak akşamları önünüzü aydınlatarak rahatça evinize giriş yapabilirsiniz. Bu özellik için arabadan inerken bir kere selektör ışıklarını...

Volkswagen Polo Bilinmeyen Özellikleri

1-Anahtarla Cam Açma/Kapama Volkswagen Polo 'da eğer arabanızdan çıktığınız zaman camlarınızı açık unuttuysanız arabanızın kilitleme tuşuna 3 saniyeden fazla bastığınız zaman camlarınız otomatik olarak kapanacaktır....