macOS Bilinmeyen Özellikleri

Ana Sayfa Yazılım macOS Bilinmeyen Özellikleri

macOS

1- İstenilen Yerin Ekran Görüntüsünü Alma

macOs ‘da büyük bir alanın istediğiniz yerinin fotoğrafını ekran görüntüsü olarak alıp normal fotoğrafa çevirebilirsiniz.

Bu işlem için Command + Shift + 4 tuşlarına bastığınız zaman fare ikonu kırpma ikonuna döner ve fareniz’in sol tuşu ile seçtiğiniz alanı ekran görüntüsü olarak alır.
2- Dosya Gruplandırma

Eğer bilgisayarınızın masa üstünde çok fazla dosya varsa bunları daha kolay bir şekilde dosya halinde düzenleyebilirsiniz. Gruplandırmak istediğiniz  dosyaları seçin ve fareniz’de sağ tık yapın Seçime Bağlı Yeni Klasör seçeneğini seçtiğiniz zaman seçmiş oldugunuz dosyaları tek bir gurup altında toplayacaktır.

macOS

3- Dock Gizleme

macOS ‘da bulunan dock işinizi yapmanızı engelliyorsa veya görmek istemiyorsanız bu işlem ile gizleyebilirsiniz. Command + Option + D tuşlarına bastığınız zaman dock gizlenecektir.Eğer yeniden görünür hale getirmek istiyorsanız aynı işlemi tekrar ederek yapabilirsiniz.

4- Tarayıcı Sekmeleri Arasında Geçiş

Bu işlem ile Mac ‘de bulunan tarayıcıda sekmeler arası hızlı geçiş yapabilirsiniz. Control + Tab tuşlarına bastığınız zaman tarayıcı sekmenlerinde hızlı geçiş yapabilirsiniz.

5- Expose Yavaşlatma

OS X’den daha eski bir sürümüne sahipseniz Expose’yi yavaş çalışmaya ayarlayabilirsiniz. Expose tuşu + (F9, F10 veya F11) + Shift tuşunu basılı tutun. Bu kombinasyonu daha yavaş pencere değiştirmekte kullanabilirsiniz.

macOS

6- Hızlı Sekmeler Arası Geçiş

Eğer arka çok fazla uygulama ile çalışıyorsanız bu işlem işinizi kolaylaştırabilir.

Command + Tab  tuşları ile Uygulamalar arası hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Command + Q tuşu ile uygulamaları daha hızlı kapatabilirsiniz.

Command + H tuşu ile uygulamayı simge durumuna getirebilirsiniz.

7-Ekran Rengini Tersine Çevirme

Eğer eski sürümü kullanıyorsanız bu işlem ile ekran renklerini tersine çevirebilirsiniz.  Command + Option + Control + 8 tuşlarına bastığınız zaman kolayca renkleri değiştirebilir yada eski haline getirebilirsiniz. Bu özellik aslında ilk başta Göreme Engellilere yardı olmak için yapılmıştır.

macOS

8-Uygulamayı Zorla Kapatma

Option + Commant + Esc tuşlarına bastığını zaman çıkmayı zorla penceresinden uygulamayı seçip Preview (çıkmayı zorla) seçeneğini seçtiğiniz zaman uygulama kapanacaktır. Veya ekranın sol üst köşesinde bulunan Apple Menüsünden çıkmayı zorla seçeneğinide seçebilirsiniz.
macOS işletim sistemin’in şimdilik bütün özellikleri bu kadar.Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...