Mercedes E Serisi Bilinmeyen Özellikleri

Mercedes E Serisi Bilinmeyen Özellikleri

1-Anahtarla Cam Açma/Kapama

Mercedes E Serisi ‘nin bu özelliği ile eğer arabanızdan çıktığınız zaman camlarınızı açık unuttuysanız arabanızın anahtarından kapatma düğmesine 3 saniyeden fazla bastığınız zaman camlarınız otomatik olarak kapanacaktır. Bu işlemi eğer arabanızın camlarını arabaya binmeden de açmak istiyorsanız anahtarınızın kilit açma tuşuna 3 saniyeden fazla bastığınız zaman camlarınız açılmaya başlayacaktır. Elinizi tuştan çektiğiniz zaman camınızın açılma işlemi duracaktır.

2-Sadece Sürücü Kapısının Kilidini Açılır Hale Getirme

Mercedes E Serisi ‘nin bu özelliği ile aracınızı açtığınız zaman sadece sürücü kapısı açılacaktır ve diğer kapılar kilitli kalacaktır. Bu özellik araç anahtarından ayarlanmaktadır. Öncelikle aracınızın kapı açma tuşuna bir kere basın ve ışıklar söndüğü zaman bir kere daha basın. Daha sonra kilitleme ve açma tuşuna aynı anda 6 saniye boyunca basılı tutun ve en son olarak kilit tuşuna bir kere daha basın. Bu işlemi yaptıktan sonra aracınızı açtığınız zaman sadece sürücü kapısı açılacaktır ve diğer kapılar kilitli kalacaktır. Eğer diğer kapılarında açılmasını istiyorsanız arabanız kilit açma tuşuna 2 kere basmanız yeterli olacaktır.

Eğer bu özelliği iptal etmek istiyorsanız bu işlemi yapmanız yeterlidir. Öncelikle anahtarınızın kapı açma tuşuna bir kere basın ve ışıklar söndüğü zaman bir kere daha basın. Daha sonra  kilitleme ve açma tuşuna aynı anda 6 saniye boyunca basılı tutun ve bırakın artık aracınızı açtığınız zaman tüm kapı kilitleri açık hale gelecektir.

Mercedes C Serisi Bilinmeyen ÖzellikleriMercedes E Serisi Bilinmeyen Özellikleri

3-Korumalı Camlar

Mercedes E Serisi’nin bu özelliği ile eğer camlarınızı kapatırken birinin (çocuk , yetişkin ) kolu  yada parmakları camda kalırsa cam bir sertliği algılayıp yeniden açık konuma gelmektedir.

4-Araç İçinden Tüm Camların Kapatma

Mercedes E Serisi’nin bu özelliği ile eğer seyir halinde iken aracınızın araka camları açık ise ve yağmur yağmaya başladığı zaman tek tuş ile tüm camları kapatabilirsiniz. Bu özellik için aracınızın klima ayarı bölgesinde bulunan Araç İçi Havalandırma tuşuna 3 yada 4 basılı tuttuğunuz zaman aracınızın bütün açık olan camları kapanacaktır.

Eğer tekrardan camlarınızı aynı konumda açmak istiyorsanız Araç Havalandırma Tuşuna 3 yada 4 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Mercedes E Serisi Bilinmeyen Özellikleri

Fiyat Performans

Mercedes E Serisi 2019 fiyatı olmak üzere 3 serisi (E 350, E 220 d 4MATIC, Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+) bulunmaktadır.

E 350 serisi 681.700 TL’ye satılmaktadır.

E 220 d 4MATIC serisi 723.700 TL ile 738.300 TL satılmaktadır.

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ serisi 1.849.100 civarındadır satılmaktadır.


Mercedes E Serisi ‘nin şimdilik bütün özellikleri bu kadar. Bu özellikler tüm E Serisine Göre yazılmıştır.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir