Profesyonel Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa Günlük Hayat Profesyonel Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel Ev Temizliği Nasıl Yapılır

1-Parke Temizliği

Profesyonel Ev Temizliği ‘nde ile olarak parke temizliğidir. Kullanmış olduğunuz parkelerdeki küçük lekelerin iyice temizlenmesinin istiyorsanız kullanmış olduğunuz temizleme suyunun içine sirke dökerek yerleri silin. Bu temizleme işlemi parkelerin’izin üzerindeki lekelerin temizlenmesini sağlayacak ve parkelerin’izi parlamasını sağlayacaktır.
2-Dantel Temizliği

Evlerin vazgeçilmez süsü olan dantellerin’izin daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yıkanmış olan dantellerin’izi kaynamış sütte bir kez daha yıkayıp ütüleyin bu işlem sonrasında dantelleriniz daha açık bir renk alacaktır.

3-Duvar Kağıdı

Evlerde duvar dekoru olarak kullanılan bu kağıtlardaki kalem, parmak izi lekelerini bir silgi yardımı ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

4-Cam

Camlardan çıkmayan lekeleri Orlon Bez ve Sıvı Deterjan yardımı ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Daha sonra kulanmış olduğunuz temizlik suyuna tuz atarak camlarınızı dahada patlatabilirsiniz.

5-Kapılar

Kapılarda bulunan parmak izi lekelerini bir patates yardımı ile temizleyebilirsiniz. Öncelikle patatesi ortadan ikiye kesin ve kilen tarafı lekeli bölgeye sürün. Bu işlem sonrasında kapınız ilk alınmış gibi temiz olacaktır.

Koltuktan Leke Nasıl Çıkar Profesyonel Ev Temizliği Nasıl Yapılır

6-Koltuk Tozu

Profesyonel Ev Temizliği ‘nin önemli eşyalarından koltuklardır. Her vakit kullanılan koltukların görünmeyen tozlarını nemli bir bez yardımı bile kolayca alabilirsiniz. Öncelikle nemli bezi koltuğun üstüne yayın ve bir sopa yardımı ile bezin üstüne vurun bu işlem koltuğunuzda bulunan tozlar nemli beze yapışacak ve eviniz tozlanmamış olacaktır.

7-Yağlı Mutfak Eşyaları

Bu temizlik için öncelikle yemeklerde kullandığınız limon kabuklarını ufak ufak kesin ve Güneşte kurutun. Daha sonra yağlı mutfak eşyalarını temizlerken bezin içine bir kaç tane koyduğunuz zaman lekelerin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.

8-Tül Perdeler

Tül perdelerinizin ilk günkü beyazlığını korumasını istiyorsanız perdeleri yıkarken makinenin içine 2 kaşık toz şeker atmanız yeterlidir. Bu temizlik işlemi perdelerinizin ilk günkü beyazlığını korumasını sağlayacaktır.

9-Çaydanlık

Profesyonel Ev Temizliği ‘nin en önemli eşyasından biride çaydanlıktır. Çaydanlıkta zamanla oluşan kireçleri yok etmek için birkaç adet limon tuzu koyun ve bir süre kaynatın. Daha sonra güzelce ve bol su ile yıkayın.

Fırın Temizlemenin Kolay Yolları10-Fırın

Fırınlarda bulunan inatçı lekelerden sirke yardımı ile kolayca kurtulabilirsiniz. Bir kabın içine sirke dökün ve fırının içine koyun. Daha sonra fırını 20 dk civarında çalıştırın ve fırın soğuduktan sonra nemli bir bezle silin. Bu işlem sonrasında fırındaki inatçı lekelerden kurtulmuş olacaksınız.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Honda Civic Bilinmeyen Özellikleri

1-Gizli Menü Honda Civic 'in gizli menüsünü bu işlem ile açabilirsiniz. Aracınızın gizli menüsünü açmak için teybinizin Ekran Parlaklığı Tuşu - Güç Tuşu ve Menü...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Fiat Egea Bilinmeyen Özellikleri

1-Otomatik Kapı Kilidi Fiat Egea 'nın bu özelliği ile aracınız hareket ettiği zaman kapıları otomatik kilitleyebilir ve durduğu zaman kapıları otomatik açabilirsiniz. Bu özellik için...

Opel Astra Bilinmeyen Özellikleri

1-Eve Giriş Aydınlatması Opel Astra 'da bu özelliği yaparak akşamları önünüzü aydınlatarak rahatça evinize giriş yapabilirsiniz. Bu özellik için arabadan inerken bir kere selektör ışıklarını...

Volkswagen Polo Bilinmeyen Özellikleri

1-Anahtarla Cam Açma/Kapama Volkswagen Polo 'da eğer arabanızdan çıktığınız zaman camlarınızı açık unuttuysanız arabanızın kilitleme tuşuna 3 saniyeden fazla bastığınız zaman camlarınız otomatik olarak kapanacaktır....