Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

Ana Sayfa Telefon Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 

Samsung Note 9

1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama

Samsung Note 9 ‘un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth kulaklığı aynı anda kullanma imkanı sağlar.

İlk olarak hangi bluetooth cihazlarını bağlamak istiyorsanız o cihazı telefonunuza bağlamanız gerekir. Daha sonra bluetooth menüsünde 3 noktaya tıklayıp gelişmiş seçeneğindeki çift sesi seçeneğini açmanız yeterli olacaktır.
2-Kamera İle Yazı Dili Değiştirme

Samsung Note 9 ‘un kameranızı açın ve sol tarafta (ufak göze benzer) bixby tuşu basın. Daha sonra bu pencereye hangi yazıyı çevirmek istiyorsanız o yazıyı kameranıza net bir şekilde okutun. Daha sonra üst kısımda bulunan dil seçeneklerden hangi dile çevirmek istiyorsanız seçtiğin. Bu özellik neredeyse bütün dilleri kapsamaktadır.

3-Ağır Çekim Döngüsü

Samsung Note 9 ‘un bu özelliği ile size çekmiş olduğunuz ağır çekim videoları döngü veya ters döngü gibi videolar yapmanızı sağlamakta. Bu özelliği yapmak için bir ağır çekim videonuz olması gerekiyor. Bu ağır çekim videoyu yukarı kaydırdığınız zaman videonun ayrıntıları karşınıza gelecektir. Burada düzenle seçeneğini seçerek istediğiniz döngüyü oluşturabilirsiniz.

Samsung Note 9

4-Video’da Yüz Özelleştirme

Bu özellik için videonuz un üstüne tıklayın ve sol alt köşede kalem seçeneğini seçin. Burada videonuzu düzenlemeniz için bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerde bulunan 4. güzel yüz seçeneğini seçin ve rötuş  efektini aktif ettiğiniz zaman yüzünüzdeki siyah noktaları ve sivilceler kapatacaktır. Bu özellikte size daha güzel videolar sunmaktadır.

5-Son Uygulamalar Özelleştirme

Samsung Note 9 ‘un son uygulamalar kısmını açın. Sağ üstte bulunan ayarlar kısmında liste görünümü seçtiğiniz zaman son uygulamalar kısmı daha sade ve daha kullanışlı bir şekil alacaktır.

6-Kalemle Selfi Çekme

Samsung Note 9 ‘un kaleminde bulunan tuşa basılı tutarsanız telefon kameranızı açabilirsiniz ve eğer kalemin tuşuna bir kere basarsanız fotoğraf çekebilirsiniz. Bu size daha kolay ve güzel selfi çekmenize yardımcı olacaktır.

Samsung Note 9

7-Yazılan Notlar

Öncelikler telefon kaleminiz ile aldığınız notlar varsa (telefon numarası / web siteleri,…) bu özellik size bu notları kolayca aramanızı sağlar. Kalem ile aldığınız not telefon numarası ise kalemi numaraya yaklaştırdığınızda notun üstünde telefon ikonu çıkacaktır. Bu ikona tıkladığınız zaman aldığınız nottaki numarayı kolayca arayabilirsiniz.

8-Ekran Videosu Alma

Bu özellik için samsung note 9 ‘da bulunan Game Launcher uygulamasını açın. Bu uygulamada oyunlarınız otomatik olarak gelecektir. (Eğer başka bir uygulamanın ekran görüntüsünü almak istiyorsanız Ayarlar -> Oyun Ekle seçeneğini seçerek buradaki oyunları veya uygulamaları ekleyebilirsiniz.) Ekran videosu almak için uygulamanızı veya oyununuzu açtığınız zaman sol alt kısımda bulunan iki kutulu simgeye tıklayın. Burada kaydet seçeneğine bastığınız zaman video kaydedilmeye başlayacaktır. Eğer kaydı durdurmak istiyorsanız sağ alt kısımda bulunan kareye basarak kaydı durdurabilirsiniz. Kaydettiğiniz video’uda Game Launcher uygulamasında görebilirsiniz.

Samsung Note 9

9-Arttırılmış Gerçeklik Emojileri

Telefonunuzun kameranızı açın ve üst menüde  Ar Emojileri kısmına gelin. Bu ekranda  kamera sizin yüzünüzü ve sesinizi tanıyarak sizin 3D emojinizi oluşturmaktadır. Burada video ve fotoğraf çekimi’de yapabilirsiniz.
Samsung Note 9 ‘un bütün özellikleri bu kadar. Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri,…)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...