Ana Sayfa Telefon Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 

Samsung Note 9

1- Bluetoothla Fazla Cihaz Bağlama

Samsung Note 9 ‘da birden fazla cihaz bağlayabilirsiniz. Bu size bazı işlerinizde daha kolay çalışmanızı sağlamaktadır. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth kulaklığı aynı anda kullanabilmenizi sağlar.

İlk olarak hangi bluetooth cihazlarını bağlamak istiyorsanız o cihazı telefonunuza bağlıyorsunuz. Daha sonra üst taraftaki 3 noktaya tıklayıp gelişmiş seçeneğindeki çift sesi açıyorsunuz.
2-Kamera İle Yazı Dili Değiştirme

Samsung Note 9 ‘un kameranızı açın ve sol tarafta ufak göze benzer bixby tuşu vardır. Bu tuşa basınca karşınıza bir pencere açılacak ve bu pencereye hangi yazıyı çevirmek istiyorsanız o yazıyı kameranıza net bir şekilde gösterin. Daha sonra üst tarafta dil seçenekleri bulunmaktadır bu seçeneklerden hangi dil seçeneğini istiyorsanız seçin yazıların hepsi seçtiğiniz dile göre değişecektir. Bu özellik neredeyse bütün dilleri kapsamaktadır.

3-Ağır Çekim Döngüsü

Samsung Note 9 bu özelliği ile size çekmiş olduğunuz ağır çekim videolarını döngü veya ters döngü gibi güzel ve değişik videolar yapmanızı sağlıyor. Bu özelliği yapmak için bir ağır çekim videonuz olması gerekiyor. Bu videonun üstünde videoyu yukarı kaydırarak videonun ayrıntıları karşınıza gelecektir. Burada düzenle diyerek döngüleri oluşturabilirsiniz.

Samsung Note 9

4-Video Yüzünüzü Özelleştirme

Videonuz un üstüne tıklayın ve sol alt köşede kalem işaretine tıklayın. Burada videonuzu düzenlemeniz için bir çok seçenek var bunları yapabilirsiniz aşağıdaki araç çubuğunda 4. güzel yüz seçeneğini seçin ve Rötuş  efektini aktif ettiğinizde yüzünüzdeki siyah noktaları sivilceler gibi bazı şeyleri kapatacaktır. Bu özellikte size daha iyi videolar sunacaktır.

5-Son uygulamalar Özelleştirme

Samsung Note 9 ‘un son uygulamalar kısmını açtığınız zaman sağ üst tarafta ayarlar kısmında liste görünümü dediğiniz zaman son uygulamalar kısmı daha sade ve daha kullanışlı bir şekle gelecektir.

6-Kalemle Selfi Çekme

Samsung Note 9 ‘un kaleminin tuşuna basılı tutarsanız kameranızı açabilirsiniz. Eğer kalemin tuşuna bir kere basarsanız hemen fotoğraf çekebilirsiniz. Buda size daha rahat selfi çekmenizi sağlayacaktır.

Samsung Note 9

7-Kalemle Aldığınız Notlar

Öncelikler kalemle aldığınız notlar varsa (telefon numarası / web siteleri,…) yazılarda size daha rahat aramanızı ve sitelere ulaşmanızı sağlar. Kalemi aldığınız telefon numarası gibi notlara yaklaştırdığınızda size notun üstünde telefon ikonu çıkartır. Bu ikona tıkladığınız zaman aldığınız nottaki numarayı kolayca aramanızı sağlar

8-Ekran Videosu Alma

Samsung Note 9 ‘un bulunan Game Launcher uygulamasını açıyorsunuz. Bu uygulamaya oyunlarınız otomatik kendi gelecektir. Eğer başka bir uygulamanın ekran görüntüsünü almak istiyorsanız ayarlar kısmında oyun ekle kısmına basıyorsunuz ve buradan diğer oyunlarınızı ve uygulamalarınızı ekleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü alırken uygulamanızı açtığınız zaman sol altta bulunan iki kutulu simgeye tıklayıp kaydet seçeneğine bastığınız zaman video olarak kaydediyor eğer kaydı durdurmak istiyorsanız sağ alttaki kareye basarak durdurarak kaydedebilirsiniz. Videonuz uda Game Launcher uygulamasından da görebilirsiniz.

Samsung Note 9

9-Arttırılmış Gerçeklik Emojileri

Telefonunuzun kameranızı açın ve üst menüde  Ar Emojileri kısmına geçtiğiniz zaman sizin yüzünüzü ve sesinizi tanıyarak sizin 3D emojinizi oluşturuyor. Burada video ve fotoğraf çekebilirsiniz.
Samsung Note 9 ‘un bütün özellikleri bu kadar. Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri,…)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1- Bluetoothla Fazla Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'da birden fazla cihaz bağlayabilirsiniz. Bu size bazı işlerinizde daha kolay çalışmanızı sağlamaktadır. Bu size bir yandan...

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az gitmesini sağlayabilirsiniz. Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil Kullanımı Yönet ->...

Sıra dışı 10 Hayvan ‘ın Bilinmeyen Özellikleri

1- Sivrisinek Sıra dışı 10 hayvan 'dan ilki sivrisinek. Dünyada en çok insan ölümüne yol açan sinek türüdür. Günümüzde en çok Afrika'daki sivrisinek türleri sıtma...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerini...