Ana Sayfa Bilinmeyen Sıra dışı 10 Hayvan 'ın Bilinmeyen Özellikleri

Sıra dışı 10 Hayvan ‘ın Bilinmeyen Özellikleri

Sıra dışı Hayvan

1- Sivrisinek

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan ilki sivrisinek. Dünyada en çok insan ölümüne yol açan sinek türüdür. Günümüzde en çok Afrika’daki sivrisinek türleri sıtma gibi hastalıklar bulaştırdığın dan dolayı çok fazla ölüme yol açmıştır.

10 Sıra dışı Hayvan

2- Yılan

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan biri olan Yılanlar arkalarında bir tehdit algıladığı zaman ani dönebilen hayvanlardır. Yapılan araştırmalara göre yılanların kulakları sağardır. Yılanlar derilerinde bulunan ısı alıcılar ile tehditti anlayıp ona göre hareket ederler. Yani yılanın arkasında bir canlı (tehdit) varsa onu ısısına göre anlayıp kendini korumaya alır.
hayvan

3- AT

Atların yorulma hissi olmadığından atlar günlerce hareket edebilirler ve 1 ay sürekli ayakta durabilirler. At çarpması tabiri bilim adamlarına göre atlardaki kas dokusunun yorgunluğu beyne iletmesinden dolayı kaynaklandığını söylüyor.

Sıra dışı Hayvan

4- Ayı

Genelde hantal ve hareketsiz olarak bildiği ayılar saatte 60 km hıza kadar koşabiliyor. En ağırları 1 Tona yaklaşabilen ayıları gördüğünüz zaman kaçmak yerine fark edilmemeye çalışmanız daha iyi olacaktır.

hayvan

5- Arı

Kışları 40 gün yazları 150 gün yaşayabilen arılar hayatları boyunca ürettiği bal çay kaşığının yarısı miktardadır. Aynı zamanda kısır olan arılar kraliçe arıyı memnun etmek için sadece bal üretmektedirler.

Sıra dışı Hayvan

6- Köpek

Köpekler ayak uçlarında bulunan sinirlerden yeryüzü sarsıntılarını 50 kat daha iyi hisseden hayvanlardır. Bu sayede depremlerde daha önceden önlem alan hayvanlardır.

hayvan

7- Karasinek

Yaz aylarında karşılaştığımız bu karasineklerin çıkardığı vızıltı sesinin saniyede 200 kanat çırpmalarından meydana gelmektedir. Yani kara sinekler kanatları ile ses çıkarırlar.

hayvan

8- Deve

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan biri olan Develer 50 derece sıcakta 9 gün su içmeden durabilen hayvanlardır. Develer bir oturuşta 250 litre su içebilen hayvanlardır.

hayvan

9- Bukalemun

Genellikle Güney Afrika ve Madagaskar Adasında yaşayan hayvanlardır. Neredeyse 80 türü olan bukalemunların derisi boyutunun 2 katı sahip bir derisi vardır.

hayvan

10- Timsah

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan biri olan Timsahlar 2 türe sahip hayvanlardır. Amerika’da yaşayan timsahlar Alligator, Afrika’da yaşayan timsahlar Krokodil olarak adlandırılır. Timsahların aslında renk körü hayvanlardır.
Sıra dışı 10 hayvan’ın şimdilik bütün özellikleri bu kadar.Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1- Bluetoothla Fazla Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'da birden fazla cihaz bağlayabilirsiniz. Bu size bazı işlerinizde daha kolay çalışmanızı sağlamaktadır. Bu size bir yandan...

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az gitmesini sağlayabilirsiniz. Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil Kullanımı Yönet ->...

Sıra dışı 10 Hayvan ‘ın Bilinmeyen Özellikleri

1- Sivrisinek Sıra dışı 10 hayvan 'dan ilki sivrisinek. Dünyada en çok insan ölümüne yol açan sinek türüdür. Günümüzde en çok Afrika'daki sivrisinek türleri sıtma...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerini...