Sıra dışı 10 Hayvan ‘ın Bilinmeyen Özellikleri

Ana Sayfa Bilinmeyen Sıra dışı 10 Hayvan 'ın Bilinmeyen Özellikleri

Sıra dışı Hayvan

1- Sivrisinek

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan birisi sivrisinektir. Dünyada en çok insan ölümüne yol açan sinek türüdür. Günümüzde en çok Afrika’daki sivrisinek türleri sıtma gibi hastalıklar bulaştırdığın dan dolayı çok fazla ölüme yol açmıştır.

10 Sıra dışı Hayvan

2- Yılan

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan biri olan Yılanlar arkalarında bir tehdit algıladığı zaman ani dönebilen hayvanlardır. Yapılan araştırmalara göre yılanların kulakları sagar’dır. Yılanlar derilerinde bulunan ısı alıcılar ile tehditti anlayıp ona göre hareket ederler. Yani yılanın arkasında bir canlı (tehdit) varsa onu ısısına göre anlayıp kendini korumaya alan hayvanlardır.
hayvan

3- AT

Atların yorulma hissi olmadığından atlar günlerce hareket edebilir ve 1 ay sürekli ayakta durabilirler. At çarpması tabiri bilim adamlarına göre atlardaki kas dokusunun yorgunluğu beyne iletmesinden dolayı kaynaklandığını söylüyor.

Sıra dışı Hayvan

4- Ayı

Genelde hantal ve hareketsiz olarak bilinen ayılar saatte 60 km hıza kadar koşabilen hayvanlardır. En ağırları 1 Tona yaklaşabilen ayıları gördüğünüz zaman kaçmak yerine fark edilmemeye çalışmanız daha güvenli olacaktır.

hayvan

5- Arı

Kışları 40 gün yazları 150 gün yaşayabilen arılar hayatları boyunca ürettiği bal çay kaşığının yarısı miktardadır. Aynı zamanda kısır olan arılar kraliçe arıyı memnun etmek için sadece bal üretimi yapmaktadır.

Sıra dışı Hayvan

6- Köpek

Köpekler ayak uçlarında bulunan sinirlerden dolayı yeryüzündeki sarsıntılarını 50 kat daha iyi hissedebilen hayvanlardır. Bu sayede depremlerde daha önceden önlem alırlar.

hayvan

7- Karasinek

Yaz aylarında karşılaştığımız bu karasineklerin çıkardığı vızıltı sesi saniyede 200 kanat çırpmalarından meydana gelmektedir. Yani kara sinekler kanatları ile ses üretirler.

hayvan

8- Deve

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan biri olan Develer 50 derece sıcakta 9 gün su içmeden durabilen hayvanlardır. Develer bir oturuşta 250 litre su içebilirler.

hayvan

9- Bukalemun

Genellikle Güney Afrika ve Madagaskar Adasında yaşayan hayvanlardır. Neredeyse 80 türü olan bukalemunların derisi boyutunun 2 katıdır.

hayvan

10- Timsah

Sıra dışı 10 hayvan ‘dan biri olan Timsahlar 2 türe sahip hayvanlardır. Amerika’da yaşayan timsahlar Alligator, Afrika’da yaşayan timsahlar Krokodil olarak adlandırılır. Timsahlar aslında renk körü hayvanlardır.
Sıra dışı 10 hayvan’ın şimdilik bütün özellikleri bu kadar. Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...