Spotify Bilinmeyen Özellikleri

Spotify Bilinmeyen Özellikleri

1-Çalma Listesine Herkese Açık Yapma

Spotify ‘da eğer yaptığınız çalma listesini herkesin görmesini istiyorsanız bu işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Öncelikle bir çalma listesi oluşturun ve daha sonra eğer bilgisayar’da iseniz sağ tık telefonda iseniz çalma listesinin üstüne basılı tutun ve Herkese Açık Yap seçeneğine basınız. Eğer açıksa ve açık olmasını istemiyorsanız Gizli Yap seçeneğine tıklayabilirsiniz.
2-Detaylı Şarkı Arama

Spotify ‘da bu yazılar sayesinde yapabilirsiniz daha detaylı yada aradığınız şakıyı daha hızlı bulmak istiyorsanız. Örneğin bir sanatçının 2000 yılındaki müziklerini arıyorsanız sanatçı ismi:2000 yazarak o sanatçının 2000 yılındaki bütün müziklerini bulabilirsiniz. Bu özellikle sanatçının istediğiniz şarkıyı sanatçı ismi:şarkı adını yazarak hızlıca şarkıyı bulabilirsiniz.

Spotify Bilinmeyen Özellikleri

3-Zevkinize Uygun Şarkılar

Spotify ‘da bu yazılar eğer last.fm hesabınız yok ise bir hesap açın. Daha sonra spotify’da Ayarlar -> Last.fm -> Scrobble seçeneğini aktif ettiğiniz zaman last.fm dinlediğiniz müzikleri takip ederek size uygun olan müzikleri karşınıza çıkararak ve sizin aramanıza gerek olmadan dinlemenizi sağlayacaktır.

4-Çalma Listesini Kurtarma

Spotify ‘da eğer yanlışlıkla yada eskiden silmiş çoluğunuz çalma listelerini geri getirmeniz mümkündür. Bu ayar için öncelikle spotify’,ın İnternet sitesinde hesabınıza giriş yapın. Daha sonra profilinizi seçerek şu yolu izleyin şu yolu izleyin Hesabı Görüntüle -> Çalma Listesini Geri Getir bölümüne gelin ve burada silmiş olduğunuz çalma listesini geri getirebilirsiniz.

5-Facebook Verilerini Kapatma

Spotify ‘da facebook verilerinizi kapatmak istiyorsanız bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için spotify’ın web sayfasını açın ve giriş yapın. Daha sonra Profil -> Hesabı görüntüle -> Gizlilik Ayarları -> Facebook Verileri seçeneğini etkisiz hale getirdiğiniz zaman facebook verileriniz spotify’da kapanmış olacaktır.

Spotify Bilinmeyen Özellikleri

6-Gizli Modda Müzik Dinlemek

Spotify ‘da dinlediğiniz müzikleri başkasının görmemesini yada facebook’ta paylaşılmamasını istiyorsanız bu işlemi yapabilirsiniz. Telefonunuzda kullanıyorsanız sağ en üst kısmında bulunan çarka tıklayın ve Sosyal menüsünde bulunan Gizli Oturum seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir