Ana Sayfa Az Bilinen Türkiye'de Az Görülen İlginç Meyveler

Türkiye’de Az Görülen İlginç Meyveler

Türkiyede Az Görülen İlginç Meyveler

1-Safou Meyvesi

Türkiye’de Az Görülen İlginç Meyveler’den biri olan bu meyvenin diğer adı tereyağı meyvesidir. Afrika meyvesi olan bu meyve kızartıldığı zaman tereyağı tadı ve kıvamı almaktadır ve bu meyvenin %47’si yağdan oluşmaktadır.

2-Somon Dudu Meyvesi

Bu meyveler Kutup dairesine yakın kuzey alanlarda yetişmektedir. Bu meyvenin tadı turuncu ahududuya benzemektedir ve C vitamini olarak daha zengin bir meyvedir.
3-Yıldız Meyvesi

Türkiye’de Az Görülen İlginç Meyveler ‘den biri olan bu meyvenin üretildiği yer güney Asyadır. Bu meyve tıpkı muz gibi yeşil iken toplanmakta ve yediğiniz zaman elma, armut, limon arası bir tadı bulunmaktadır. Bu meyvenin satışları ülkemizdeki bazı marketlerde yapılmaktadır.

Türkiyede Az Görülen İlginç Meyveler

4-Salak Meyvesi

Bu meyve Endonezya, Malezya ve Brunei’de yetişmektedir. Bu meyvenin içi sarımsak dişlerine bezemektedir ama tadının güzel olduğu söylenmektedir.

5-Rambutan

Bu meyve Deniz kestanesi görünümünde olsa’da üretilen ülkelerde satışı oldukça yüksektir. Bu meyvenin üstünde dikenler bulunmaktadır ve aslında bu dikenler oldukça yumuşaktırlar.

6-Ekmek Meyvesi

Türkiye’de Az Görülen İlginç Meyveler’den biri olan bu meyve içinde bulunan nişasta ile ekmek kadar tok tutmaktadır ve adı bundan gelmektedir. Bu meye ağaçta yetişmektedir.

Türkiyede Az Görülen İlginç Meyveler

7-Platonia

Bu meyve Amazon Ormanlarında yetişmektedir. Tatlı ve ekşi bir tada sahip olan bu meyve demir, fosfor, ve C vitamini içermektedir.

8-Duku Meyvesi

 Bu meyve Güney Doğu Asya’da yetişmektedir. Bu meyve sarımsağa benzemektedir ve tadı   üzüm ile greyfurt arasındadır.

9-Boynuzlu Kavun Meyvesi

Bu meyve Kiwano olarak’ta bilinmektedir. Bu meyvenin içi salatalık gibi gözükse’de salatalık, kabak, muz, limon arasında bit tadı bulunmaktadır. Bu meyve ülkemizde Alanya Kavunu diyerek bulmanız mümkündür.

Türkiye'de Az Görülen

10-Cocona Meyvesi

Bu meyve Güney Amerika’da yetişmektedir ve tadı domates ve limon arsasında olduğu söylenmektedir. Bu meyvenin satışı ülkemizde yapılmaktadır.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Sıra dışı 10 Hayvan ‘ın Bilinmeyen Özellikleri

1- Sivrisinek Sıra dışı 10 hayvan 'dan birisi sivrisinektir. Dünyada en çok insan ölümüne yol açan sinek türüdür. Günümüzde en çok Afrika'daki sivrisinek türleri sıtma...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...