Türkiyenin Az Bilinen Doğal Güzellikler

Ana Sayfa Az Bilinen Türkiyenin Az Bilinen Doğal Güzellikler

Türkiye de az bilinen

1-Bilgelik Vadisi – Antalya

Türkiyenin az bilinen doğal güzelliklerden biri olan Bilgelik Vadisi dar yolları arasında akan sular, kayalar ardından görünen manzaralar ve Kuru çay nehri ile göz kamaştıran manzarası bulunmaktadır. Buraya ulaşmak için araçla belirli bir noktaya gelip daha sonrada dar patikalardan yürümek gerekiyor.

Türkiye de az bilinen

2-Seben Yaylaları – Bolu

Bolu 300’ü aşkın yaylarıyla Batı Karadenizin en zengin illerinden biridir. Kiraz dağı çevresinde bulunan ortalama 1400 metre yüksekliğinde olan Gerenözü ve Kınık yaylaları Seben ilçesinin en önemli yaylaların dandır. Ayrıca Seben yolu üzerinde Taşlı Yayla mevkinde bulunan 845 hektar alanı kaplayan göleti bulunmaktadır.

Türkiye'de az bilinen

3-Baltalı Gölü – Uşak

Türkiyenin az bilinen doğal güzelliklerden biri olan Baltalı Gölü yeşil ve huzur deyince akla gelecek yerlerden birisidir. Banaz ilçesi yakınlarında bulunan bu yemyeşil doğaya sahip olan bu göl fotoğrafçılar ve günü bitlik ziyaretçiler tarafından tercih edilmekte.
Türkiye'de Az Bilinen

4-Karapınar Kumları – Konya

Konya’da bulunan ve Türkiye’nin tek çölü olma özelliği taşıyan bu kumlar yaklaşık 4 bin hektarlık alanı kaplamaktadır. Tarihiyle dikkat çeken bölge o dönemin büyük bir gölünden kalan tortu ve minerallerin rüzgarla taşınıp birikmesiyle oluşmuştur ve bu çöl kumların tepesinde muhteşem manzaralarda sunmaktadır.

5-Yenice Ormanları – Karabük

Karabük’te 35 km uzaklıktaki ormanlar Yenice Nehrinin güneyinde bulunmaktadır. Bu ormanlar renk değişimini gözlemlemek için idealdir.Bir çok ağaca sahiptir. Bu ağaçlar şunlardır. Doğu kayını, Uludağ Göknarı, Sarı Çam, Karaçam, Dağ Karaağacı, Türk Fındığı,  sapsız meşe meşe gibi daha 30 tür ağaca sahiptir. Toplamda 210 km işaretlenen yolda 21 parkur ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır. Ayrıca 292 km’lik dağ bisikleti yolu’da bulunmaktadır.

Türkiye de az bilinen

6-Mezovit – Rize

Türkiyenin az bilinen doğal güzelliklerden biri olan Mezovit sonbaharla canlanan doğası ,havası ve akan serin sularıyla en iyi yürüyüş alanlarındandır. Ülkemizin en iyi rotaların’dan birisidir. ve bölgenin yakınlarında benzersin kamp alanları da bulunmaktadır.

Türkiye de az bilinen

7-Taş Kale – Karaman

Karaman bağlı olan bir kasabadır ve eski adıyla Kızıllar olarak’ta bilinmektedir. Türkiye deki ne eski yerleşim bölgelerinden biridir. Dik yamacın üzerine kurulmuştur ve taşların içine oyulan geleneksel evleri  bulunmaktadır.
Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu Yazınız.
Lütfen isminizi giriniz.


En çok okunan yazılarımız

Dacia Duster Bilinmeyen Özellikleri

1-Dacia Duster Yol Bilgisayarı Dacia Duster 'ın yol bilgisayarı sürüş sırasında aracınızın bazı bilgilerini içererek sürücü'ye kolay ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar....

Xiaomi Mi 8 Bilinmeyen Özellikleri

1-Uyku Tasarruf Modu Xiaomi Mi 8 'in bu özelliği ile geceleri telefonunuzun şarjının daha az bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik için Ayarlar -> Pil -> Uygulamaların Pil...

Samsung Note 9 Bilinmeyen Özellikleri

 1-Bluetooth İle 2 Cihaz Bağlama Samsung Note 9 'un bu özelliği ile birden fazla bluetooth cihaz bağlanabilirsiniz. Bu size bir yandan bluetooth hoparlör ve bluetooth...

Ford Fiesta Bilinmeyen Özellikleri

1-Otoban Sinyali Ford Fiesta 'nın bu özelliği otobanda seyir halinde iken yaparak daha rahat araç sollayabilirsiniz. Bu özelliği yapmak için sinyal kolunu az şekilde istediğiniz...

Pantolondan Leke Nasıl Çıkar

1-Yağlı Boya Lekesi Pantolondan yağlı boya lekesini çıkarırken asla su kullanılmaz. Boyalar için üretilen tiner ve bakım ürünleri kumaş pantolonda daha etkili olur. Lekenin üzerine...