Windows 8 Bilinmeyen Özellikleri

Windows 8

1-Hızlı Menü Açma

Windows 8 ‘de klavyede bulunan Windows tuşu + C tuşuna bastığınız zaman menü kısmı gelecektir burada işlerinizi daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz.
2-Hızlı Aram Yapma

Windows 8 ‘in bu özelliği ile eğer bilgisayarınızda bir uygulama arıyorsanız bu işlem ile daha hızlı bulabilirsiniz. Klavyen izde bulunan Windows tuşu + F tuşlarına bastığınız zaman karşınıza bir arama menüsü çıkacaktır burada bilgisayarınızda bulmak istediğiniz uygulamayı yazarak daha rahat ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Windows 8

3-Kapsamlı Menü

Windows 8 ‘in de bu özellikle kullandığınız pencerelere (Görev Yöneticisi , Aygıt Yöneticisi …) daha kolay ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Klavyen izde bulunan Windows tuşu + X tuşlarına basın ve sol alt köşede çıkan menüde sık kullandığınız Görev Yöneticisi,Disk Yönetimi,Aygıt Yöneticisi gibi yerlere daha rahat ulaşabilirsiniz.

4-Aygıtlarla Ekran Yansıtma

Windows 8 ‘de bulunan bu özellikle eğer ekranınızı bir projeksiyon gibi aygıtlara ekranınızı yansıtıyorsanız ve görüntü iyi değilse Windows tuşu + P tuşlarına bastığınız zaman sağ tarafta bir menü açılacaktır. Bu menüdeki seçenekler size daha iyi bir görüntü verecektir.

Windows 8

5-Başlat Uygulamaları Arası Geçiş

Windows 8 ‘de başlat menüsünde açmış olduğunu uygulamalar arasında daha kolay geçişler yapabilirsiniz. Klavyen izde bulunan Windows tuşu + Tab tuşlarına bastığınız zaman başlat menüsünden açtığınız uygulamalar arasında kolay ve rahatça geçiş yapabilirsiniz.

6-Hızlı Bilgisayarım Penceresi

Klavyen izde bulunan Windows tuşu + E tuşlarına  bastığınız zaman bilgisayarım penceresi karşınıza çıkar ve işlerinizi daha kolay yapmanızı sağlar.
Windows 8’in bütün özellikleri bu kadar.Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda kullandığınız (Telefon,Bilgisayar,Ev Aletleri vb.)eşyaların’da özelliklerini bilmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir